Blog

13-09-2016

Myśli nieuczesane - gdzie w tym wszystkim jestem Ja ?

Drodzy Rodzice,

Najważniejszym i, jak się okazuje, najtrudniejszym wyzwaniem w życiu dorosłego jest wychowanie dzieci. RODZINA. Jest to często zadanie bardzo trudne, ponieważ nikt nie dołącza żadnej instrukcji obsługi, nie ma gotowego, uniwersalnego przepisu czy konkretnych wytycznych, wskazówek, jak być dobrym rodzicem. Zresztą, dobrym to znaczy jakim ?

Jeśli w ogóle można przygotować się do rodzicielstwa, to chyba jedynie poprzez rozwinięcie w sobie otwartości na to, co nowe i nieznane, poczucia humoru i samoświadomości i dużej dawki cierpliwości :)

Jestem przekonana, że dom i rodzina jest najmagiczniejszym miejscem na świecie!

Jednocześnie praca włożona w budowanie jej, przynosi największą satysfakcję i jest najbardziej radosnym doświadczeniem ludzkiego życia.

Dlatego też, namawiam Was Rodzice abyście spotykali się i rozmawiali o tym, jak czasem trudno być rodzicem, z czego jesteście dumni a czego się wstydzicie! Zapraszamy na warsztaty, na zajęcia, na spotkania, na mojego Fun Page’a, na stronę www.ankaantonczak.pl.

Bądźmy w kontakcie i wspierajmy się. Ja też jestem rodzicem!

Kochany Franku!

Kiedy dowiedzieliśmy się, że „jesteśmy w ciąży” to bardzo się cieszyliśmy i baliśmy. Chciałem, żeby był chłopak, może będzie lubił motory jak ja ? Chciałam chłopaka pierwszego, starszego, bo może później trafi się dziewczynka ? Cieszyłem się, bo facet z facetem zawsze się dogada. Cieszyłam się, bo przy chłopakach ponoć mniej roboty. Bałem się czy dam radę sam, jak Mama pierwszy raz zostawi nas samych. Bałam się czy poradzę sobie w codziennej opiece nad Tobą.

I jesteś…

Boję się czy jak dorośniesz to będę dla Ciebie autorytetem. Boję się dziewczyn jakie będziesz przyprowadzał do domu.

Cieszę się na myśl, że będziesz przyprowadzał do domu dziewczyny. Cieszę się, że Tata dużo pracuje ;)

Dzięki Tobie wiemy co to odpowiedzialność. I cierpliwość. Wiemy, jak niewiele do szczęścia nam potrzeba. Dzięki Tobie nie jest nudno, nie jest łatwo. Ok, bywa trudno. Dzięki Tobie, wiemy, jak inna może być miłość do dziecka. Co to jest wzruszenie na widok małego kwiatka, kiedy leziesz nam go dać, umorusany po pachy.

Dzięki Tobie widzimy rzeczy na której do tej pory nie zwracaliśmy uwagi. I choć jesteś naszym najtrudniejszym wyzwaniem w życiu to i najpiękniejszym. Dla którego warto zesiwieć, dla którego warto żyć…

I pamiętaj, że nieważne co będziesz w życiu robić: pracować w biurze, sprzedawać motory, my zrobimy wszystko co w naszej mocy abyś czuł się spełniony i szczęśliwy.

Mama i Tata

Korzystanie z naszej strony, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia. W każdej chwili mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące cookies na poziomie swojej aplikacji.

Rozumiem