Co nowego

09-09-2016

Action learning. Czym jest i dlaczego warto w ten sposób pracować?

Action Learning wyraźnie różni się od tradycyjnych metod nauczania, które koncentrują się na prezentacji wiedzy i umiejętności.

W przeciwieństwie do nich skupia się na analizie dokonanych działań, z której wyłania się wiedza prowadząca w konsekwencji do poprawy umiejętności i jakości przyszłych zachowań. Punktem wyjścia jest zatem grupa, w ramach której cały proces się odbywa.

Action Learning to metoda, którą określa się jako coaching grupowy lub uczenie się w oparciu o działanie. Praca w grupie polega na wzajemnym inspirowaniu i wsparciu w rozwiązaniu problemu. Action Learning to stosowana z powodzeniem w firmach na całym świecie metodologia, polegająca na facylitowanym poszukiwaniu rozwiązań problemów. Action Learning skupia się na problemie, tj. na ważnej i pilnej kwestii wymagającej rozwiązania.

Szkolenie prowadzone jest w sposób praktyczny. Podzielone jest na 30 minutowe sesję Action Learning. Grupa pracuje wspólnie nad rozwiązaniem danego problemu, osiąga wyższy poziom współpracy i zaangażowania oraz ma poczucie odpowiedzialności za wykonanie zadania.

Dzięki temu uczestnicy poznają techniki zwiększające zrozumienie problemu, umożliwiają zmianę perspektywy, a także wnoszą przejrzystość do omawianych kwestii. Action Learning to również rozwój kompetencji przywódczych, m.in. poprzez identyfikację i komunikację kompetencji przywódczej, nad którą każdy członek grupy chce pracować podczas sesji oraz ocenę jej rozwoju na koniec sesji.

Prowadząca: Anka Antończak.

Moderator w metodzie Action Learning, mediator sądowy. Socjoterapeuta, trener szybkiego czytania, trener biznesu. Specjalista w dziedzinie marketingu i PR. Zarządza zespołem, projektami – przede wszystkim. Ogromne doświadczenie w kontaktach biznesowych oraz obsłudze Klientów kluczowych. Realizuje cele i budżety, wdraża strategie oraz je koordynuje. Specjalizuje się również w szkoleniach, treningach i warsztatach dotyczących podnoszenie jakości obsługi klienta w organizacji. Prowadzi szkolenia w zakresie kreatywności, komunikacji, marketingu, elementów miękkich. Chętnie szkoli nauczycieli i rodziców – cykl spotkań psychoedukacyjnych wspomagających rozwój dziecka. Szkoli rady pedagogiczne w zakresie tematyki dotyczącej profilaktyki zaburzeń zachowania dziecka i zadań wychowawczych nauczyciela.

Korzystanie z naszej strony, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia. W każdej chwili mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące cookies na poziomie swojej aplikacji.

Rozumiem