Co nowego

09-09-2016

Skoro i tak będziesz myśleć, myśl odważnie

Zasadą uczenia się w działaniu jest zasada: "prawdziwe problemy, prawdziwe rozwiązania" i takie kwestie stanowią tematy rozpatrywane podczas spotkań zespołów Action Learning.

Action Learning polega na facylitowanym poszukiwaniu rozwiązywań rzeczywistych i pilnych problemów: konkretnej osoby, zespołu lub organizacji. Metoda jest pomocna w sytuacji wyzwań i zmian organizacyjnych czy zespołowych.

Action Learning jest metodą pracy zespołowej służącą rozwiązywaniu problemów, rozwijaniu kompetencji, przede wszystkim. Metoda ta stanowi doskonałe narzędzie otwartego dialogu i pracy zespołowej, rozwija zespoły w kierunku ciągłego doskonalenia się i uczenia, jest wykorzystywana do transferu wiedzy, wartości i doświadczeń osób, które pracują ze sobą w oparciu o tę metodę.

Adresaci:

nauczyciele, dyrektorzy, liderzy zespołów.

Korzyści z uczestnictwa:

Rozwiązanie problemów: indywidualnych, zespołowych, organizacyjnych. Budowa kultury organizacyjnej, w której otwarcie komunikuje się problemy i poszukuje rozwiązań wspólnych problemów. Wzrost współpracy i zrozumienia w zespole, organizacji. Wzrost innowacyjności, pomysłów. Budowa w organizacji klimatu do rozwoju i wzajemnego uczenia się. Rozwój umiejętności przywódczych. Podtrzymanie rozwoju umiejętności przywódczych nabytych podczas szkolenia.

Uczenie się w ten sposób uruchamia nowe sposoby myślenia i potencjał nie tylko samych członków zespołu, ale również otoczenia np. podwładnych, przełożonych, osób z innych części organizacji. Action Learning wzmacnia przywództwo liderów, wspiera komunikację i współpracę oraz ułatwia rozwiązywanie problemów.

Przebieg zajęć:

W PIERWSZEJ CZĘŚCI SZKOLENIA uczestnicy zapoznają się z metodą AL w sposób teoretyczny: na czym polega, kiedy ją stosować, jak wspiera organizację w obliczu konieczności dokonania przełomowych zmian ich dotykających, rozwiązywania problemów w pracy z uczniem, rodzicem, pracownikiem.

W DRUGIEJ – GŁÓWNEJ – CZĘŚCI SZKOLENIA udoskonalą swoje umiejętności w zakresie bycia moderatorem, prezenterem oraz członkiem zespołu.

Czas trwania:

8 godzin dydaktycznych

Grupa:

5 - 7 osób

Prowadząca: Anka Antończak.

Moderator w metodzie Action Learning, mediator sądowy. Socjoterapeuta, trener szybkiego czytania, trener biznesu. Specjalista w dziedzinie marketingu i PR. Zarządza zespołem, projektami – przede wszystkim. Ogromne doświadczenie w kontaktach biznesowych oraz obsłudze Klientów kluczowych. Realizuje cele i budżety, wdraża strategie oraz je koordynuje. Specjalizuje się również w szkoleniach, treningach i warsztatach dotyczących podnoszenie jakości obsługi klienta w organizacji. Prowadzi szkolenia w zakresie kreatywności, komunikacji, marketingu, elementów miękkich. Chętnie szkoli nauczycieli i rodziców – cykl spotkań psychoedukacyjnych wspomagających rozwój dziecka. Szkoli rady pedagogiczne w zakresie tematyki dotyczącej profilaktyki zaburzeń zachowania dziecka i zadań wychowawczych nauczyciela.

Korzystanie z naszej strony, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia. W każdej chwili mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące cookies na poziomie swojej aplikacji.

Rozumiem